2023 елның 25 гыйнвары, чәршәмбе

Чирмешән районыннан тагын бер делегация мобилизацияләнгән якташларыбызга гуманитар ярдәм илтте. Делегация составында район башкарма комитетының яшьләр эшләре секторы мөдире Җәүдәт Мотыйгуллин, Ивашкино авыл җирлеге башлыгы Николай Емельянов, Түбән Кармалка авыл җирлеге башлыгы Александр Митякин бар.
Башта алар ЛНРга йөк китерделәр. Хәрби часть Сватовода  безнең 20 якташыбыз бар. Гуманитар ярдәм: тушенкалар, консервалар, термобелье, бал зур флагларда, квадрокоптер, көрәкләр, чылбырлар, бензобур, исемле посылкалар, йон оекбашлар.
Икенче пункт ДНРда Волноваха торак пункты. Анда безнең 32 егет. Анда тушенка, бал, сало, сарымсак, көрәк, Дрон, термобель, йон оекбашлар, исемле посылкалар алып бардылар. Гуманитар ярдәмнең гомуми күләме 1 тонна 600 кг.
"Егетләр бик шатландылар, гуманитар йөк җыюда һәм илтеп җиткерүдә ярдәм күрсәткән барлык чирмешәнлеләргә рәхмәт сүзләре җиткерделәр. ДНРдагы сугышчыларның берсе хатынына һәм баласына 2 шоколад тапшырды. Кайту белән аны гаиләсенә тапшырачакмын", - диде Җәүдәт Мотыйгуллин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: