Район мәдәният йортында укытучы һәм остаз елын ябу һәм Россия Федерациясендә Гаилә елын ачу тантанасы булды

2024 елның 14 феврале, чәршәмбе

РФ Президенты Владимир Путин Указы нигезендә 2023 ел Россия Президенты Владимир Путин Указы белән педагог һәм остаз елы буларак билгеләп үтелде, 2024 ел Россиядә Гаилә елы дип игълан ителде.

Бу даталар белән бәйле рәвештә 13 февральдә район мәдәният йортында педагог һәм остаз елын ябу һәм Россия Федерациясендә Гаилә елын ачу тантанасы була.

Сәламләү  һәм котлау сүзләре белән Чирмешән муниципаль районы башлыгы Рамил Айбатов  чыгыш ясады.

Иң яхшы педагоглар һәм тәрбиячеләр дипломнар һәм истәлекле бүләкләр белән бүләкләнде.

Чарада бергә яшәүнең 50 -, 55 -, 60 еллыгын билгеләп үткән гаилә парлары катнашты. Шулай ук яшь гаиләләргә истәлекле бүләкләр бирделәр.

Республика фестивальләрендә һәм конкурсларында катнашкан һәм җиңгән гаиләләргә мәдәният бүлегеннән рәхмәт хатлары һәм истәлекле бүләкләр тапшырылды.

Чирмешән районы сәнгать мәктәбенең «Бәхетле балачак» хореография коллективы һәм ялгыз башкаручылар чараны үзләренең иҗади номерлары белән бизәделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: