Бүген Чирмешәндә мәгариф хезмәткәрләренең август киңәшмәсе узды

2017 елның 25 августы, җомга

Укытучыларның быелгы август конференциясе “Чирмешән муниципаль районының стратегик үсеше: шартлар сыйфатыннан – белем бирү сыйфатына” темасы буенча узды.

Конференциядә төп доклад белән чыгыш ясап, район мәгариф бүлеге җитәкчесе Светлана Әхтәмова бүген район мәгариф системасында иң төп проблемалар дип түбәндәгеләрне атады:

-җәмгыятьтәге үзгәрешләр белән бәйләп, укыту эчтәлеген һәм технологиясен яңартуда соңару;

-укытучылар җитешмәү;

-кайбер белем йортларында материаль-техник базаның тиешле таләпләргә туры килмәве;

-без республика күләмендәге рейтингта “кызыл зона”да.

Конференциядә Татарстан республикасының Мәгариф һәм фән министрлыгының информацион технологияләр һәм куркынычсызлык бүлеге начальнигы Александр Кравцов катнашып, укытучыларны яңа уку елы башлануы белән тәбрикләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: